archivár

ČO je to IT PLANET Archivár?




- je 100% plne testovaný málo použitý pevný disk (maximálne 100 dní v prevádzke, rôzne značky, testovaný a formátovaný) v externom boxe s USB 3.0 pripojením


Návod – postup, ako zálohovať dáta na externý disk

Nezabudnite!
Zálohovanie dát nie je presunutie údajov na druhé zariadenie! Zálohovanie dát je vtedy, keď ten istý obsah máte na minimálne dvoch miestach, t.j. napríklad v počítači a externom disku.
Vyvarujete sa tak prípadnej strate, ak zlyhá jedno z týchto zariadení..

 

  1. Pripojte externý disk: Začnite pripojením vášho externého disku k počítaču. To môžete urobiť pomocou USB kábla (v prípade externého pevného disku) alebo pomocou karty SD alebo microSD (ak ide o externý flash disk). V prípade, že používate cloudové úložisko alebo NAS, nemusíte robiť fyzické pripojenie, ale namiesto toho sa prihláste do svojho účtu.

 

  1. Vyberte dáta na zálohovanie: Rozhodnite sa, ktoré dáta chcete zálohovať na externý disk. Môžete vybrať celé priečinky alebo iba určité súbory a dokumenty.

 

  1. Ručné kopírovanie: Jednou možnosťou je použiť jednoduché kopírovanie a vloženie (Ctrl+C a Ctrl+V pre Windows, Command+C a Command+V pre macOS) na skopírovanie vybraných dát z vášho počítača na externý disk.

 

  1. Použite zálohovací softvér (doporučené): Ak máte veľa dát na zálohovanie, odporúča sa použiť zálohovací softvér. Väčšina operačných systémov má zabudované zálohovacie nástroje, ktoré vám umožňujú vykonávať zálohy a obnovovať dáta. Ak chcete pokročilejšie funkcie, existujú aj špecializované zálohovacie aplikácie od tretích strán.

 

  1. Sledujte postup zálohovania: Počas zálohovania sledujte priebeh a uistite sa, že sa všetky dáta, ktoré chcete zálohovať, úspešne skopírovali na externý disk. Uistite sa, že nenastali žiadne chyby alebo upozornenia.

 

  1. Uložte externý disk na bezpečné miesto: Po dokončení zálohovania odpojte externý disk od počítača a uložte ho na bezpečné miesto. Môžete ho uchovať mimo vášho pracovného prostredia, napríklad v trezore alebo inde, kde bude chránený pred poškodením alebo stratou.

 

  1. Pravidelná aktualizácia záloh: Ak je to potrebné, pravidelne aktualizujte svoje zálohy, aby zahŕňali nové alebo aktualizované dáta. V závislosti od vášho zálohovacieho plánu môže ísť o denne, týždenne alebo inak, v závislosti od množstva a zmeny vašich dát.

 

Pamätajte, že zálohovanie je dôležitý proces na ochranu vašich dát. Môže vám ušetriť veľa starostí v prípade, že prídete o dáta z vášho počítača kvôli nešťastiu alebo chybe.